Yaratıcı Drama ve Müzik

Yaratıcı drama eğitimi yaygın olarak sanıldığı üzere bir tiyatrocu yetiştirme eğitimi olmayıp tüm sanat dallarını özellikle de tiyatroyu eğitim sürecinde kullanan “kişisel gelişim” eğitimi olup çocuk ve gencin doğduklarından bu yana sahip oldukları ama otoriter eğitim sistemi ve yaşam koşulları nedeniyle gittikçe körelen yaratıcılıklarını geliştirmek için önemli bir araçtır.

Yaratıcı dramada esas olarak olayın yaratılış süreci üzerinde durulur. Yaratıcı drama çalışmalarında “yanlış” yoktur. Hayvanlar konuşabilir; çocuklar uzayda dolaşabilir, gökyüzü yeşilken, çimler mavi olabilir.Yaratıcı drama çocuğun kişiliği için bir gelişme ve pekiştirme aracıdır.Yaratıcı drama yoluyla çocuk, duygularının daha çok farkında olduğu gibi duygularının ifadesinde, denetiminde ve yaratıcılık konusunda çok önemli yetiler kazanır.

Kendisinin anlaşıldığını ve kabullenildiğini hisseden çocukta, kendine güven duygusu daha güçlü olarak pekişir. İşte bu güven, onun ilerideki hayatının başarı garantisi olacaktır.Yaratıcı drama, çocuğun problem çözme yeteneğini geliştirir; hayalden gerçeğe, gerçekten hayale sağlıklı geçişi anında yaparak, kişisel gelişimine düşünsel ve estetik değerler katar. Çocuğa, mutlu ve insiyatif sahibi bir birey olma yolunu açar.

Yaratıcı drama ile çocuk, insan ilişkilerini yönlendirebilecek temel yetileri kazanarak; evrensel değerlerle ve bilinç altı ile gereğince tanışmış olur.
Hayat Ezberlenmez, hayat yaşanır. Yaratıcı drama, çocuklarımızı yaşayarak hayata hazırlar.

Ledra Art yaratıcı drama dersleri konusunda uzman eğitmenler tarafından grup halinde verilmektedir. 
Ayrıntılı bilgi ve kayıt için lütfen merkezimize ulaşınız.

Kampanyaları Kaçırmayın


Burası büyük bir yer ama ortamı çok sıcak. Ben gitar dersi alırım. Müzik eğitimi veriyorlar. Elimiz , parmaklarımız güçleniyor. Arada ressam çocuklarıda görüyorum, izliyorum. Tanıdığm arkadaşlarım geliyor. En azından yanında kantin de var. Açıkdığımızda kantine de giderik
Ahmet Pehlivan, 4. sınıf

Arkadaşlarına tavsiye et!


Müziğin Çocuk Gelişimdeki Etkisi
Bilindiği gibi müziğin temel eğitimindeki ilk amacı duygu ve düşünceleri müzikal olarak ifade etme, çocukta… devam>>
Çocuklarda Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi
Bu haftaki yazımızda ‘Çocuklarda  Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi ‘ konusuna değineceğiz.  Müzikle hareket… devam>>
Müzik Heryerde
Müzik, insanın, yaşamının her döneminde iç içe olduğu bir olgudur. İşitme yeteneği kazanıldığı andan… devam>>