Temel Tasarım Kursu

Temel tasarım kursuna katılan öğrenciler tasarım problemleri ve çözümleriyle tanışmış olmanın yanı sıra, sanat akımları, sanat ve tasarım içeren meslekler hakkında bilgi sahibi olmuş olacaklar.

Temel tasarım, öğrencilere karşılarına çıkabilecek problemlere farklı açıdan bakabilmeyi öğretmekte, sınıf içi kritik çalışmaları ise tasarım problemlerine alternatif çözümler üretmelerinde yardımcı olmaktır.

Kursta biçimde anlam ve çağrışımlar, görünenin farklı yorumu amaçlanır. Kursun amacı öğrencilere temel tasarım ve sanat görüşü kazandırmaya ve onların yenilikcilik, iletişim ve yaratıcılık yönlerini ortaya çıkarmaktır.

Renk teorilerinin tanımı, renk sistemlerinin tasarımlara uygulanması, doku-yüzey ilişkileri, belirlenen herhangi bir bölgenin özelliklerini vurgulayan analitik desen ve kompozisyonlar ile yaratıcılığa açılan temel yöntemlerin araştırılması hedeflenir

Kurs Mart ayında başlayacaktır. Hafta’da bir kez 1.5 saat şeklinde gerçekleşecektir 

Yaş Grubu: 11- 18 yaş grubu (Özellikle meslek seçimini sanat, tasarım, mimarlık gibi sanat ve tasarım temeli olan meslekler yönünde yapacak öğrenciler)

Kayıt ve ayrıntılı bilgi için: 229 25 25 numaralı telefonu arayabilir ( 14:00-19:00 saatlerinde), [email protected]’a yazabilirsiniz.

 

Kampanyaları Kaçırmayın


2. bucuk yıldır buraya geliyoruz. Cok memnunuz severek geliyoruz. Mısra’da seviyor cok. Hocalar çok meraklı ve güleryüzlü. Çocuğun ihtiyacına göre derslerle ilgili yönlendirmeler yapılıyor. Senelik konserler, kamplar oluyor. Bunlarda çocuğun gelişimi açısından çok güzel etkinlikler. Zehra Özoktaş – Muhasebeci
Zehra Özoktaş

Arkadaşlarına tavsiye et!


Müziğin Çocuk Gelişimdeki Etkisi
Bilindiği gibi müziğin temel eğitimindeki ilk amacı duygu ve düşünceleri müzikal olarak ifade etme, çocukta… devam>>
Çocuklarda Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi
Bu haftaki yazımızda ‘Çocuklarda  Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi ‘ konusuna değineceğiz.  Müzikle hareket… devam>>
Müzik Heryerde
Müzik, insanın, yaşamının her döneminde iç içe olduğu bir olgudur. İşitme yeteneği kazanıldığı andan… devam>>