Rockschool

Rockschool nedir?

1991 yılında İngiltere’de kurulan, dünyanın ilk ve tek uluslararası Pop&Rock sınav kuruludur. İngiltere dışında on sekiz ülkede aktif olan organizasyon; öğrenciler, öğretmenler, amatör ya da profesyonel tüm müzisyenler için sınavlar düzenleyerek uluslar arası geçerliliği olan bir sertifika alma ve seviyelerini belgelendirme imkanı sağlar. Rockschool hakkında ayrıntılı bilgi için Rockschool' un sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Rockschool Müzik Sınavları

Özetle; sınavlar aşamalı sınavlar ve diploma sınavları olmak üzere iki bölüme ayrılır. Aşamalı sınavlar hazırlık aşamasından başlayıp 8. Aşamaya kadar giden sertifika sınavlarından oluşur. Aşamalı sınavlar; sertifika, performans sertifikası ve band sınavları olmak üzere 3 bölüme ayrılır. ABRSM sınavlarında olduğu gibi Rockschool aşamalı sınavları da GCE O'level'e denk sertifika sunan sınavlardır.

Band sınavları grup olarak müzik yapmak isteyenlere yöneliktir. En az bir gitarist, bir bas gitarist ve bir bateristten oluşan bir topluluk olarak, sınav parçaları grupça çalınır.

Diploma Sınavları ise Öğretmenlik ve Performans olmak üzere 2 ana bölüme ayrılır. Her birinin kendi içinde iki seviyesi vardır. Level 4 adı verilen seviye, üniversite lisans 1. Sınıf düzeyine eşittir. Level 6 ise üniversite lisans diploması sayılabilmektedir. 

Sınavlarla ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen merkezimize ulaşınız.

Kampanyaları Kaçırmayın


2. bucuk yıldır buraya geliyoruz. Cok memnunuz severek geliyoruz. Mısra’da seviyor cok. Hocalar çok meraklı ve güleryüzlü. Çocuğun ihtiyacına göre derslerle ilgili yönlendirmeler yapılıyor. Senelik konserler, kamplar oluyor. Bunlarda çocuğun gelişimi açısından çok güzel etkinlikler. Zehra Özoktaş – Muhasebeci
Zehra Özoktaş

Arkadaşlarına tavsiye et!


Müziğin Çocuk Gelişimdeki Etkisi
Bilindiği gibi müziğin temel eğitimindeki ilk amacı duygu ve düşünceleri müzikal olarak ifade etme, çocukta… devam>>
Çocuklarda Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi
Bu haftaki yazımızda ‘Çocuklarda  Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi ‘ konusuna değineceğiz.  Müzikle hareket… devam>>
Müzik Heryerde
Müzik, insanın, yaşamının her döneminde iç içe olduğu bir olgudur. İşitme yeteneği kazanıldığı andan… devam>>