Orff Schulwerk Atölyeleri

Ledra Art ORFF Shulwerk konusunda çeşitli ülkelerde eğitmen ve danışman olarak görev yapan, bu konuda çeşitli yayınları olan  Onur Erol’u ve Katja Ojala Koçak'ı eğitmen olarak ağırlamıştır. Eğitime gösterilen ilgi beklenenin üzerinde olduğundan bu eğitimlerin tekrarı talep üzerine tekrarlanmaktadır. Öğretmenlere yönelik Orff Eğitimleriyle ilgili bilgi almak isteyenler email adresleriyle websitemizde kayıt yaptırabilir ve bizi yakından takip edebilirler. 
ORFF SCHULWERK Nedir?

Orff Schulwerk (Orff Öğretisi) Alman besteci ve müzik pedagogu Carl Orff'un geliştirdiği, daha sonra dünyaya yayılmış olan çağdaş bir müzik eğitim yöntemidir. Bu yöntem okul öncesi çocuklarına yönelik çok etkili müziksel öğrenme sağlaması yanında çocuğun sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimini ve yaratıcılığını olumlu yönde desteklemektedir. Orff yöntemiyle öğrenciler anadillerindeki sözcüklerden yola çıkarak ritime, buradan da oyunlu şarkılar ve Orff çalgılarıyla çok sesli müzik yapmaya kadar çeşitli karmaşık becerileri oynayarak öğrenmektedirler. 

 

 

Kampanyaları Kaçırmayın


2. bucuk yıldır buraya geliyoruz. Cok memnunuz severek geliyoruz. Mısra’da seviyor cok. Hocalar çok meraklı ve güleryüzlü. Çocuğun ihtiyacına göre derslerle ilgili yönlendirmeler yapılıyor. Senelik konserler, kamplar oluyor. Bunlarda çocuğun gelişimi açısından çok güzel etkinlikler. Zehra Özoktaş – Muhasebeci
Zehra Özoktaş

Arkadaşlarına tavsiye et!


Müziğin Çocuk Gelişimdeki Etkisi
Bilindiği gibi müziğin temel eğitimindeki ilk amacı duygu ve düşünceleri müzikal olarak ifade etme, çocukta… devam>>
Çocuklarda Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi
Bu haftaki yazımızda ‘Çocuklarda  Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi ‘ konusuna değineceğiz.  Müzikle hareket… devam>>
Müzik Heryerde
Müzik, insanın, yaşamının her döneminde iç içe olduğu bir olgudur. İşitme yeteneği kazanıldığı andan… devam>>