Kurumsal Hizmetler

Ledra Art bireysel müzik ve sanat eğitimi yanısıra kurumlara, sanatcılara, müzisyenlere sivil toplum örgütlerine, projelere yönelik atölye çalışmaları, akşam etkinlikleri, müzik & sanat kampları organize etmekte, konferans, atölye çalışması salonu & sanat galerisi kiralamaktadır.

Sanat Galerisi:

Her türlü etkinliğimizi gerçekleştirdiğimiz binamız 'Osman Örek Evi', konumu ve yapısı itibariyle çeşitli alanlarda hizmet vermeye uygundur.  Ülkemizde gerçekleştirilen sanat etkinliklerine alternatif bir mekan kazandırmak, üretilen sanatsal işlerin sergilenmesine önayak olmak amacıyla Osman Örek Evi'ni görsel sanatların sergilenebileceği bir galeri olarak kullanıma açtıktr..  

Atölyeler:

Müzik ve güzel sanatlar atölyeleri (workshop) dünyanın her ülkesinde tüm yıla yayılmış bir biçimde gerçekleştirilmektedir.  Ülkemizde de bu tip çalışmalara rastlanmaktadır. Atölyeler, uzmanların konuları hakkında belli bir bilgi veya beceriyi kısa süre zarfında yoğunlaştırılmış bir biçimde ilgililere aktarma çalışmalarıdır.  

Müzik bilim ve sanatı, görsel sanatlar ve daha birçok konuda ulusal ve uluslararası atölyeler düzenlemek LedraArt'ın öncelikli hedeflerindendir.  30 kişilik salonumuz, lazer HD projeksiyon ve diğer gerekli araç gerecimiz mevcuttur.  Öğrencilerimiz, eğitmenlerimiz ve halkımızın müzik ve güzel sanatlar hakkında bilgi ve birikimini arttırmak, onları konuyla ilgili önemli kişilerle buluşturmak için atölyelerimiz en iyi biçimde gerçekleştirilecektir.    

Ledra Art bu tür atölyeleri müzisyenlere ve sanatcılara yönelik organize etmenin yanı sıra, talep üzerine kurumlar için de müzik ve sanat atölye çalışmaları organize etmektedir.

Mini Konferans Salonu:

LedraArt, araştırma ve geliştirme etkinlikleri kapsamında 30 kişilik salonunu  konferans ve sunumlar yapmak amacıyla kullanmaktadır.  Kültür ve sanat ve eğitim etkinlikleri yanında müzik ve güzel sanatlar alanlarını bilimsel yönleriyle irdelemeyi hedefleyen LedraArt, bu alanda önemli bir merkez olma konusunda iddialıdır.  Hiçbir siyasi kurum veya üniversiteye bağlı olmadan kültür-sanat ve bilimsel çalışmaların paylaşılabileceği bu mekan Başkent Lefkoşa'nın yeni sanat ve düşünce merkezi olma görevini yerine getirmektedir.     

Mini konferans salonu etkinliklere ev sahipliği yapmak için kurumların hizmetine sunulmaktadır.

Akşam Etkinlikleri: 

Günümüz şehir yaşamının vazgeçilmezi olan kültür- sanat  etkinliklerini Kuzey Kıbrıs'ta da yaymak, çalışan  insanımızın işten sonra kendini geliştirebileceği nitelikli ortamlar yaratmak amacıyla sanat filimleri gösterimleri,  konser gösterimleri, müzik ve güzel sanatlar alanlarında belgesel gösterimleri; klasik müzik, etnik müzik ve caz alanlarında sunum ve tartışmalar; resim ve fotoğrafçılık alanlarında sunum ve tartışmalar; sanat felsefesi, sanat eleştirisi alanlarında sunum ve tartışmalar yapmak üzere düzenlenen etkinliklerdir.   Bu tür etkinlikler talep üzerine kurumlar içinde tasarlanıp sunulmaktadır.

 

 

 

Kampanyaları Kaçırmayın


Öğretmenimi severim. 6 aydır gitar dersi alıyorum. 6 yaşındayım.Müzik çok iyi birşey. Ders almaya geldiğimde çok mutlu oluyorum.Daha dün annemizin, Ali baba’nın çıftliği, pembe panteri ve Guffi şarkısını öğreniyorum. Resa Budak Gürbüzer, İlkokul 2. Sınıf.
Resa Budak Gürbüzer

Arkadaşlarına tavsiye et!


Müziğin Çocuk Gelişimdeki Etkisi
Bilindiği gibi müziğin temel eğitimindeki ilk amacı duygu ve düşünceleri müzikal olarak ifade etme, çocukta… devam>>
Çocuklarda Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi
Bu haftaki yazımızda ‘Çocuklarda  Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi ‘ konusuna değineceğiz.  Müzikle hareket… devam>>
Müzik Heryerde
Müzik, insanın, yaşamının her döneminde iç içe olduğu bir olgudur. İşitme yeteneği kazanıldığı andan… devam>>