Müzik ve Sanat Eğitimi Derslerimiz

Müzik ve Sanat derslerini "Hergün en az 10 dakika" çalışma felsefesi ile sürdüren Ledra Art eğitmenleri, müzik ve sanatı sevdirme yanı sıra çalışma disiplinini de özellikle küçük ve genç öğrencilerine öğretme çabasındadırlar. Öğrencinin seçimine, ilgi alanına ve yeteneğine göre sunduğu müzik eğitimi açısından geniş yelpazeye sahip olan Ledra Art, öğrencilerini ABRSM ( Royal Academy of Music Exams) ve Rock School'un sertifika sınavlarına %90'ın üzerinde bir başarı ortalamasıyla öğrenci hazırlamaktadır. 

Ledra Art'da klasik çalgı ve ses eğitimi yanı sıra, pop, rock, jazz ve etnik müzik dersleri de verilmektedir. Bu dersler bireysel, kombo dersler, teorik ve kültür dersleri ve isteğe bağlı olarak paket programlar şeklinde sunulmaktadır.

Kombo DerslerKombo dersler birden fazla çalgının birden fazla öğrenci tarafından aynı anda çalındığı grup performans dersleridir.  Bu derslerde çalıcı tek başına çalmak yerine toplu çalgı uygulamaları deneyimine sahip olur.    

Teorik Dersler ve Kültür DersleriLedraArt Müzik ve Güzel Sanatlar Stüdyosu,  müziği sadece çalgı çalmak bağlamında değil, bir bütün olarak kavratabilmek  amacıyla çalgı dersleri yanında müzikle ilgili teorik ve kültürel bilginin öğretildiği sınıflarda eğitim vermektedir.  Bu dersler Müziksel İşitme-Okuma-Yazma, Müzik Teorisi, Armoni, Kontrpuan, Müzik Kültürü, Klasik Batı Müziği Tarihi ve Form Bilgisi olarak sıralanabilir.   

Paket Programlar: Paket programlar çalgı dersi yanısıra armoni, teori ve/veya müzik kültürü ile ilgili konuları da öğrenmek isteyenler için oluşturulan dersler bütünü olarak açıklanabilir.  Paket programlar 'yarı zamanlı profesyonel' ve 'yoğunlaştırılmış amatör' müzik eğitimi almak isteyen bireyler için düşünülmüş, amaca yönelik şekillendirilebilen müzik eğitimi programlarıdır. Özellikle profesyonel müzik eğitimi veren okulların giriş sınavlarına hazırlanmak isteyenler, ilkokul müzik öğretmenleri ve öğretmen adayları ve müzik bilim ve sanatı konusunda kendisini geliştirmek isteyen bireyler bu programlardan yararlanabilirler.    

 Ledra Art'ın sunduğu diğer grup dersleri: Resim, Seramik, Fotoğrafcılık, Grafik Tasarım ve İllüstrasyon, Yaratıcı Drama ve Müzik, Çocuk Korosu, Klasik Bale, Modern Dans ve Hiphop, Musical Steps erken dönem müzik eğitimi.