Koro Şefliği Atölyesi


 

Bir koro şefinin sahip olması gereken birçok beceriyi ve anlayışı edindirmeyi amaçlayan koro şefliği atölyesi, aynı zamanda koronun bir müzikal girişim olması sebebiyle girişimcilik ve organizasyon konularını da kapsıyor. Bu alanda KKTC'nin önde gelen koro şefleriyle buluşacak olan katılımcılar, bir konser organizasyonunun temel niteliklerinden, koro alanında uluslararası girişimciliğe kadar birçok konuda bilgi sahibi olma imkânı bulacaklar. Atölye sonunda prova yöntemleri, repertuar seçimi, stil yorumlama ve şeflik tekniğini öğrenmiş olacaklar.

Koronun yapıtaşı olan insan sesi alanında ses ve nefes tekniklerini de çalışacak olan katılımcılar, aynı zamanda koroda ısınma ve tını yaratma teknikleri üzerinde de duracaklar. Çağdaş koro müziği seminerleriyle de, son yüzyılda yazılan müziklerle ve bestecilik teknikleriyle tanışıklıklarını ilerletecekler.

Koro Şefleri:

Erkan Dağlı, Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü Koro Şefi

Fatoş Özçelik, Yakın Doğu Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü Koro Şefi

Kampanyaları Kaçırmayın


Burası büyük bir yer ama ortamı çok sıcak. Ben gitar dersi alırım. Müzik eğitimi veriyorlar. Elimiz , parmaklarımız güçleniyor. Arada ressam çocuklarıda görüyorum, izliyorum. Tanıdığm arkadaşlarım geliyor. En azından yanında kantin de var. Açıkdığımızda kantine de giderik
Ahmet Pehlivan, 4. sınıf

Arkadaşlarına tavsiye et!


Müziğin Çocuk Gelişimdeki Etkisi
Bilindiği gibi müziğin temel eğitimindeki ilk amacı duygu ve düşünceleri müzikal olarak ifade etme, çocukta… devam>>
Çocuklarda Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi
Bu haftaki yazımızda ‘Çocuklarda  Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi ‘ konusuna değineceğiz.  Müzikle hareket… devam>>
Müzik Heryerde
Müzik, insanın, yaşamının her döneminde iç içe olduğu bir olgudur. İşitme yeteneği kazanıldığı andan… devam>>