Klasik Gitar

Klasik Gitar solo dinleti ve konser verilip dinlenilebilen (Piyano, Arp gibi) birkaç enstrümandan biridir . Gitarın kökeni kesin olmamakla beraber 8.yy.’da Araplar vasıtasıyla İspanya’ya,oradan da Avrupa ülkelerine yayılıp çeşitli evrelerden geçerek bugünkü halini almıştır. Klasik Gitar yapı olarak bir gitar türüne de adını vermiştir. Bu gitar da “Naylon Telli Akustik Gitar” dır. Bu gitar tür klasik neredeyse herkes tarafından Klasik Gitar Olarak bilinir. Yani Klasik gitar hem bir gitar tekniğinin , hem de bir gitar türünün adıdır. 

Ledra Art klasik gitar dersleri doğru gitar tutuşu, sağ elde vuruş teknikleri, sol elde doğru tutuş teknikleri, sağ sol el kombinasyonunu sağlama, nota okuma yöntemleri, ritim / şarkı çalışmaları, klasik gitar çalım teknikleri ve tuşe çalışmaları, enstrümana uygun klasik ve günümüz müziğinden seçilmiş repertuar çalışması ve uygulamalarını içermektedir.

Buna ilaveten klasik gitar öğrencileri Ledra Art'ın klasik gitar eğitiminde uzmanlaşmış eğitmenleri tarafından Royal Academy of Music sertifika sınavlarına hazırlanabilir ve GCE O'level a denk sertifika sahibi olabilirler..

Klasik Gitar Kursu içeriği

  • Enstrümanın tanıtılması, duruş tutuş çalışmaları
  • Sağ el parmak egzersizleri
  • Sol el parmak egzersizleri
  • Sağ - sol el senkronizayson çalışmaları
  • Akorlar
  • Dizi ve arpej çalışmaları
  • Etüdler
  • Klasik gitar eser repertuvarı oluşturma

 

 


Katılan Eğitmenler

Kampanyaları Kaçırmayın


Gitar dersi alıyorum.Ortam rahat, hocalar cok cana yakın...Derslerle, öğrencinin bireysel gelişimi ile yakından ilgileniyorlar...Grade 2'ye hazırlanıyorum. Güzel Sanatlar'ın sınavına girdim ve kazandım. Herkese Ledra Art'ı tavsiye ederim
Hazar Şen, 9. sınıf

Arkadaşlarına tavsiye et!


Müziğin Çocuk Gelişimdeki Etkisi
Bilindiği gibi müziğin temel eğitimindeki ilk amacı duygu ve düşünceleri müzikal olarak ifade etme, çocukta… devam>>
Çocuklarda Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi
Bu haftaki yazımızda ‘Çocuklarda  Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi ‘ konusuna değineceğiz.  Müzikle hareket… devam>>
Müzik Heryerde
Müzik, insanın, yaşamının her döneminde iç içe olduğu bir olgudur. İşitme yeteneği kazanıldığı andan… devam>>