Jazz Atölyeleri


ABD’den gelen jazz müzisyenlerinin desteğinde 3 ayda bir sürdürülen Jazz Workshoplar’ına (çalıştay)  Ledra Art Music & Fine Arts Studio ev sahipliği yapıyor.Yaklaşık 3 yıldır sürdürülen, ABD Lefkoşa Büyükelçiliği’nin finanse ettiği Jazz Workshopları müzik ve sanat tutkunlarının vaz geçemediği bir tutku oldu. 

Köşklüçiftlikte Osman Örek Evi’ndeki Ledra Art Music & Fine Arts Studio’da gerçekleşen jazz workshoplarına bu alanda kendisini geliştirmek isteyen müzisyen ve müzisyen adayları ücretsiz katılabiliyorlar. Jazz vokal, tenor saksafon, kontrabas, gitar, piyano, davul ve alto saksafon’la ilgili uygulamalı çalışmaların yapıldığı çalıştaylara katılım ile ilgili email adresinizle websitemizde kayıt yaptırabilir ve bizi yakından takip edebilirsiniz.

Kampanyaları Kaçırmayın


Burası büyük bir yer ama ortamı çok sıcak. Ben gitar dersi alırım. Müzik eğitimi veriyorlar. Elimiz , parmaklarımız güçleniyor. Arada ressam çocuklarıda görüyorum, izliyorum. Tanıdığm arkadaşlarım geliyor. En azından yanında kantin de var. Açıkdığımızda kantine de giderik
Ahmet Pehlivan, 4. sınıf

Arkadaşlarına tavsiye et!


Müziğin Çocuk Gelişimdeki Etkisi
Bilindiği gibi müziğin temel eğitimindeki ilk amacı duygu ve düşünceleri müzikal olarak ifade etme, çocukta… devam>>
Çocuklarda Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi
Bu haftaki yazımızda ‘Çocuklarda  Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi ‘ konusuna değineceğiz.  Müzikle hareket… devam>>
Müzik Heryerde
Müzik, insanın, yaşamının her döneminde iç içe olduğu bir olgudur. İşitme yeteneği kazanıldığı andan… devam>>