Hakkımızda

Ledra Art Müzik ve Güzel Sanatlar Stüdyosu, Kıbrıs'ta iki genç idealist müzisyen arkadaş olan Ertem Nalbantoğlu (Phd) ve Hüseyin Altan'ın girişimleri ile, sanat olgusunun, bireylerin gerek eğitim sürecinde, gerekse okul sonrası yaşamlarında daha fazla ve nitelikli bir biçimde bulunması gerektiği düşüncesinden yola çıkılarak oluşturulmuştur.

Ledra Art yapısı, felsefesi, 25 kişilik alanında profesyonel müziyen, sanatçı ve yönetici kadrosu ve olanakları itibariyle ülkemizdeki sanat  ve müzik eğitimi standartlarının üzerinde etkinlikler gerçekleştirebilecek ve sanat/müzik eğitiminde gerekli gelişimi sağlayabilmek amaçlı nitelikli eğitim verebilecek bir konumdadır.

Amacımız

  • Kıbrıs öz ve evrensel kültür ve sanat yaşamına nitelikli katkı koymak.
  • Kıbrıs'ta amatör (özengen) ve profesyonel (mesleki) sanat ve müzik eğitimi almak isteyen her yaştan bireye en iyi olanakları sunmak.
  • Kıbrıs'ta örgün eğitim sisteminde gerek standart olarak gerekse yoğunlaştırılmış olarak sanat eğitimi alan tüm öğrencilere nitelikli bir alternatif sunmak ve geleceğimiz olan gençlerimizi güzel sanatlar alanında dünya standartlarına en iyi biçimde hazırlamak.
  • Çeşitli bilimsel sunumlar, görsel ve işitsel materyallerle sanat dallarını ve ilgili konulardaki nitelikli eserleri, sanatsal ve felsefi yanlarıyla toplumumuza tanıtmak ve güzel sanatlar bağlamında Kuzey Kıbrıs'ta çağdaş ve nitelikli bir toplumsal bilinç oluşturmak. 
  • Yurt içi ve yurt dışından alanlarında usta ve kendini ispatlamış sanatçılar ve sanat eğitimcilerinin deneyim ve becerilerini Kıbrıs Türk toplumu ile paylaşmak. 
  • K.T.F.D. Başbakanlarından ve eski Kıbrıs Cumhuriyeti savunma bakanı Sn. Osman Örek'in anısını yaşatmaya yönelik etkinliklerde bulunmak.
  • Ülkemizde yetişmiş değerli Kıbrıslı bilim insanı, sanatçı ve müzisyenlerin çalışmalarını desteklemek
  • Yerel ve Uluslar arası yaz ve kış kampları düzenleyerek çocuk ve gençlerin sanat için biraraya gelerek etkinlikler yapmasını sağlamak. 
  • Kuzey Kıbrıs'ta Halk dansları derneklerine gerekli nitelikli, genç müzisyenler yetiştirmek. 

Kampanyaları Kaçırmayın


2. bucuk yıldır buraya geliyoruz. Cok memnunuz severek geliyoruz. Mısra’da seviyor cok. Hocalar çok meraklı ve güleryüzlü. Çocuğun ihtiyacına göre derslerle ilgili yönlendirmeler yapılıyor. Senelik konserler, kamplar oluyor. Bunlarda çocuğun gelişimi açısından çok güzel etkinlikler. Zehra Özoktaş – Muhasebeci
Zehra Özoktaş

Arkadaşlarına tavsiye et!


Müziğin Çocuk Gelişimdeki Etkisi
Bilindiği gibi müziğin temel eğitimindeki ilk amacı duygu ve düşünceleri müzikal olarak ifade etme, çocukta… devam>>
Çocuklarda Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi
Bu haftaki yazımızda ‘Çocuklarda  Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi ‘ konusuna değineceğiz.  Müzikle hareket… devam>>
Müzik Heryerde
Müzik, insanın, yaşamının her döneminde iç içe olduğu bir olgudur. İşitme yeteneği kazanıldığı andan… devam>>