Asya Özılgaz


1988 yılında Lefkoşa’da doğdu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Royal Academy (ABRSM) sınavlarını başarı ile tamamlayıp, 2005 yılında İngiltere’de Canterbury Universitesi Müzik bölümünü kazandı. Dört yıllık eğitim hayatında, İlk yıl Dr. Kim Burwell’den piano sahne sanatı dersleri aldı ve sonraki 3 yılını da Dr. Michael Chandler ile tamamladı. Bu süreç içinde, Canterbury Koro ve Orkestra’sında (Soprano) Kent bölgesinde yapılan bir çok büyük konserde yer aldı. Prof. Granville Hancox ile Canterbury Cathedral’i bünyesinde düzenlenen Karl Jenkins – A Mass For Peace konserinde Solo çalışma fırsatı buldu ve büyük ilgi gördü.

Yine 2005 yılında yaptığı hazırlık üzerine Canterbury Universite’sinin Psikoloji Fakultesine 2006 yılında girmeye hak kazandı ve bir yıl ara ile iki bölümden de mezun oldu. 3 yıllık Psikoloji eğitiminde 0-12 yaş çocuk gelişim psikolojisi dalından mezun olup 2010 yılında ada’ya geri dönüş yaptı.


Verdiği Dersler

Kampanyaları Kaçırmayın


Ledra Art çok güzel bir müzik okulu. Hocalarımızın hepsi çok değerli ve yüksek seviyededirler.Ortam, der odaları çok ferah, aydınlık.. 2 kez konserlere katıldım. Şu an Royal Academy Müzik sınavlarına hazırlanıyorum.. Çok memnunum.
Can Belgeli, 9. sınıf

Arkadaşlarına tavsiye et!


Müziğin Çocuk Gelişimdeki Etkisi
Bilindiği gibi müziğin temel eğitimindeki ilk amacı duygu ve düşünceleri müzikal olarak ifade etme, çocukta… devam>>
Çocuklarda Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi
Bu haftaki yazımızda ‘Çocuklarda  Müzik Yeteneğinin Keşfedilmesi ‘ konusuna değineceğiz.  Müzikle hareket… devam>>
Müzikte Drama
Drama yoluyla eğitim, günümüzün en önemli çağdaş öğretim yöntemlerinden biridir. Drama çalışmaları… devam>>